Оголошення

Завершується газовий рік 2023 – що потрібно знати клієнтам Київській філії «Газмережі»

Газовий рік - це проміжок часу з першого дня жовтня поточного календарного року, який триває до першої доби жовтня наступного календарного року. 

Газовий рік для споживача - це його річна замовлена потужність, використання певної кількості кубів газу. Відповідно до об’ємів спожитої послуги, розраховується оплата за розподіл/транспортування природного газу. 

Плата за послугу перераховується раз на рік і не змінюється упродовж всього року (з січня по грудень). 

Сума щомісячного платежу залежить від обсягів споживання послуги у попередньому році. Кожен споживач може самостійно розрахувати плату за замовлену річну потужність: весь об’єм газу, спожитий за рік, необхідно розділити на 12 та помножити на тариф оператора газорозподільної мережі (1,78 за м³ для клієнтів Київської філії «Газмережі»). 

Для чого передавати показання Київській філії «Газмережі»?

  • Після збору показань споживачів оператор ГРМ викладає їх на платформу для постачальника газу. Відповідно, постачальник проводить нарахування згідно об’ємів спожитої послуги, а для оператора ГРМ - це інформація для розрахунку з оплати послуг; 
  • При визначенні плати на наступний газовий рік, яка розраховується для споживачів індивідуально, важливо чітко знати об’єми спожитого газу для коректних нарахувань;
  • Навіть «нульові», незмінні показання, важливо передати тим споживачам, які не користувались газопостачанням. 

*за інформацією Київської філії «Газорозподільні мережі України»

Опубліковано 29 вересня 2023, 15:17