Оголошення

Стартує Український тиждень імунізації

Цей захід відбуватиметься одночасно з Всесвітнім та Європейським тижнями імунізації.

Головна мета ініціативи «Український тиждень імунізації» - інформувати населення про вакцинацію як найбільш ефективний інструмент захисту від інфекційних хвороб та важливу умову збереження національної безпеки країни.

Вакцинація вважається одним з найбільших досягнень медицини, яке щорічно дає можливість попередити 3 мільйони смертей і 750 тис. випадків дитячої інвалідизації. Імунізація визнана одним з найефективніших заходів запобігання захворюванням.

 

Імунізація — це процес, завдяки якому людина набуває імунітет, або стає несприйнятливою до інфекційної хвороби, і який зазвичай здійснюється шляхом введення вакцини.

Найефективніший та простий спосіб захисту від інфекційних  хвороб – це вакцинація. Цей процес задіює природні захисні механізми організму для формування стійкості до ряду інфекційних захворювань і робить нашу імунну систему сильнішою.

Згідно з Національним календарем профілактичних щеплень кожна дитина в Україні до 16 років має отримати щеплення від 10 небезпечних інфекцій: гепатиту В, туберкульозу, кору, паротиту, краснухи, дифтерії, правця, кашлюка, поліомієліту та гемофільної інфекції типу b. Дорослі мають кожні 10 років ревакцинуватися від дифтерії та правцю.

Вакцини захищають нас протягом усього життя і в будь-якому віці – одразу після народження, у дитинстві, у підлітковому віці та до самої старості. Охоплення вакцинацією на рівні 95% населення країни дає можливість забезпечити повноцінний захист населення від спалахів та епідемій інфекційних хвороб створюючи колективний імунітет.

Останнім часом збільшується кількість відмовників від профілактичних щеплень через недовіру до виробників, але будь-яка ліцензована вакцина перед видачею дозволу на її використання проходить ретельну перевірку в межах кількох фаз клінічних досліджень. Вакцини обов’язково контролюються в процесі виробництва та при ввозі в країну. Щеплення дозволяється проводити лише зареєстрованими в Україні вакцинами відповідно до показів і протипоказів щодо їх проведення згідно з календарем профілактичних щеплень. Вчені також постійно відстежують інформацію, що надходить із ряду джерел, на предмет виявлення ознак того, чи може становити небезпеку для здоров’я та чи інша вакцина.

Незважаючи на те, що деякі захворювання стають менш поширеними, їх збудники продовжують циркулювати у деяких чи у всіх регіонах світу. У сучасному світі інфекційні захворювання через міграцію населення можуть легко перетинати кордони та заражати будь-яку людину, у якої відсутній до них імунітет.

Необхідно пам’ятати, що ризик заподіяння серйозної шкоди здоров’ю від перенесеної хвороби набагато вищий, ніж ризик, пов’язаний із вакцинацією.

 

Опубліковано 24 квітня 2025, 09:49