Оголошення

Стихійна торгівля – загроза здоров’ю

Стихійна торгівля – це торгівля фізичних осіб з рук, з землі, без відповідних дозвільних документів про якість та безпеку реалізованих ними товарів, у невстановлених місцях без дозволу міських та районних адміністрацій на розміщення об'єкту торгівлі. 


Передусім – це загроза бути отруєними недоброякісною продукцією. Торгівля «з рук» на вулицях, у дворах, скверах та в інших невстановлених місцях заборонена. 
Громадяни, які реалізують продукцію, не проходять профілактичних, щорічних, медичних обстежень і можуть бути носіями небезпечних інфекційних захворювань, таких як: туберкульоз, сальмонельоз, дизентерія та інші.


За відсутності документів на харчові продукти неможливо встановити виробника продукції, умови зберігання і транспортування продукції, термін її придатності до споживання. 
Часто у місцях стихійної торгівлі реалізують неякісну або виготовлену в антисанітарних умовах продукцію, яка представляє високий ризик для здоров`я людей.


Купуючи продукти харчування на вулиці, ви берете відповідальність на себе та повинні усвідомлювати всі ризики для здоров’я, оскільки якість і свіжість продуктів на стихійних ринках не перевіряється.


Єдиними законними місцями для торгівлі харчовими продуктами є продовольчі магазини та ринки.


Гострі кишкові інфекції – одна із найпоширеніших інфекційних захворювань, які приводять до серйозних ускладнень та передаються через вживання зараженої їжі та води. Сюди входять кишкові інфекції, збудниками яких можуть бути віруси (ентеро- та ротавірусна інфекція, вірусні гепатити); бактеріями (сальмонельоз, дизентерія) та іншими збудниками, а також продукти життєдіяльності чи розпаду бактерій (стафілококова інфекція, ботулізм). Найчастіше збудники кишкових інфекцій знаходяться у інфікованому м'ясі та м'ясопродуктах, рибі та рибопродуктах, яйцях, непастеризованих молочних продуктах, немитих фруктах та овочах. Захворюваність ГКІ проходить з ознаками інтоксикації і ураженням шлунково-кишкового тракту. За перших ознак захворюваності звертайтесь до медичного закладу.


Стихійна торгівля харчовими продуктами є загрозою для здоров'я. Ви повинні розуміти, що придбані у невстановленому місці харчові продукти, у випадкової особи, в умовах, що не відповідають нормам зберігання, може обернутися бідою для вас та членів сім'ї, в тому числі дітей.


Торгівля з рук у невстановлених місцях в Україні незаконна і відповідно до статті 160 Кодексу України про адміністративні порушення карається накладанням штрафу із конфіскацією предметів торгівлі чи без такої.


Не купуйте продукти харчування в місцях стихійної торгівлі!
Пам’ятайте: продукти, куплені в місцях стихійної торгівлі, можуть бути небезпечними для вашого здоров’я!
При виявленні фактів торгівлі харчовими продуктами у невстановлених місцях, повідомляти територіальні органи місцевого самоврядування, органи Національної поліції.

Опубліковано 14 травня 2024, 15:48