Оголошення

БЕЗПЕКА НА ЗАЛІЗНИЦІ – БЕЗПЕКА ЖИТТЯ

 Сьогодні залізниця є одним із найбільш зручних та доступних видів транспорту. Але водночас залізниця –  це зона підвищеної небезпеки. Не всі усвідомлюють, і особливо діти, наскільки тяжкими можуть бути наслідки порушення простих, але таких важливих існуючих «Правил безпеки на залізничному транспорті України» та «Правил поведінки громадян на залізничному транспорті».

 
 За 12 місяців 2022 року у регіональних філіях, філіях АТ «Укрзалізниця»  (на станціях, перегонах, територіях підрозділів) внаслідок наїзду залізничного рухомого складу, падіння з нього або інших видів впливу отримали травми різного ступеню важкості 259 сторонніх залізничному транспорту осіб, у тому числі 156 із смертельним наслідком, з них 17 осіб уражено електрострумом, у тому числі – 4 смертельно. 


 З початку 2023 року на регіональній філії «Південно-Західна залізниця» АТ «Укрзалізниця» було травмовано 28 сторонніх осіб, 20 осіб з яких із смертельним наслідком. Протягом п.р. на залізниці мали 2 місця випадків травмування рухомим складом працівників залізниці в неробочий час, 1 із випадків смертельний. За звітний період електрострумом уражено 4 дитини, 2 дитини зі смертельним наслідком. 


Рівень травматизму невиробничого характеру у 2023 році збільшився у порівнянні з 2023 роком на 40,00 % (8 осіб), рівень смертельного травматизму збільшився у 2023 році на 66,67.


Зокрема в районі зупиночної платформи «Тарасівка» за період 2020-2022 р. залізничним транспортом було травмовано 5 осіб, із них  2 - смертельно. У 2023 році травмування відсутні.


Наїзд рухомого складу, ураження електричним струмом високої напруги – це ті смертельні небезпеки, на які наражають себе громадяни, порушуючи правила поведінки на залізничному транспорті. Багатьом знайома така картина: перед поїздом, що наближається, люди перебігають через колію, переходять в неустановлених місцях, бажаючи зекономити кілька хвилин, стрибають з потяга на ходу, або перед ним, на залізничні колії. Деякі з потерпілих відбуваються травмами, а інші платять більшу ціну - гинуть. Мають місце випадки, коли діти «гуляють» по залізничних коліях, чіпляються за автозчепи і підніжки вагонів, залазять на вагони, і шукаючи таким чином забав, наражають себе на небезпеку. Часто також, щоб виділитись серед друзів, розміщують відповідний медіаконтент (селфі, відео тощо) свого екстриму в соціальних мережах, не розуміючи, що номінальна напруга в контактній мережі складає 27,5 тисяч вольт, а гальмівний шлях поїздів в середньому становить 600-800 метрів. Потенційними жертвами стають і ті, хто при знаходженні на залізничній інфраструктурі не розлучаються з навушниками та не вимикають звук при користуванні гаджетами. 


Абсолютна більшість нещасних випадків стаються через порушення особистої безпеки потерпілими.  Правила безпеки громадян на залізничному транспорті визначають вимоги щодо безпеки громадян при переході через залізничні колії, перебування на пасажирських платформах, біля поїздів, прохід між вагонами та біля них. Особи, які порушують ці правила, несуть відповідальність згідно з чинним законодавством України.  

 

ПРАВИЛА БЕЗПЕКИ

1.Пішоходам дозволяється переходити залізничні колії тільки у встановлених місцях – пішохідні мости, переходи, тунелі, переїзди. На станціях, де немає мостів і тунелів, громадянам належить переходити залізничні колії у місцях, обладнаних спеціальними настилами, біля яких встановлені покажчики «Перехід через колії». 
2.Не використовуйте залізничні колії як пішохідні доріжки. 
3.Не дозволяється дітям ходити або знаходитися на залізничних коліях і поблизу них без супроводу дорослих. 
4. Завчасно робіть посадку і своєчасно висадку із вагону – і тільки при повній зупинці поїзда. 
5.Не проходьте повз дітей, які порушують правила поведінки на об’єктах залізничного транспорту, наражають на небезпеку своє здоров’я та життя.
 6.Перед тим, як увійти в небезпечну зону (ступити на колії), потрібно впевнитись у відсутності потягу. 
7.При наближені потягу треба зупинитись поза межами небезпечної зони, пропустити його і, впевнившись у відсутності рухомого складу, що пересувається по сусідніх коліях, почати перехід. 
8.Наближаючись до залізничного переїзду, громадяни повинні уважно стежити за світловою і звуковою сигналізацією, а також положенням шлагбаумів. Переходити через колії дозволяється тільки при відкритому шлагбаумі. При відсутності шлагбаума перед переходом колії необхідно впевнитись, що до переїзду не наближається потяг. 
9.Будьте уважні на вокзалах, особливо при значному скупченні поїздів. Щоб не розгубитися і не стати жертвою нещасного випадку, уважно слухайте об’яви по гучномовному зв’язку і дотримуйтесь вказівок оголошень.


ПАМ’ЯТАЙТЕ! Машиніст локомотива не може відразу зупинити поїзд і попередити наїзд. Візуально, особливо в темний період доби, дуже важко визначити, з якою швидкістю прямує поїзд. Помилка при оцінці швидкості поїзда часто призводить до незворотних наслідків.


ПАМ’ЯТАЙТЕ! Залізниця є зоною підвищеної небезпеки і неможливо огородити тисячі кілометрів магістралі, як огороджуються промислові об’єкти, залізничні колії  не місце для розваг. Неуважність, не дотримання особистої безпеки при знаходженні на об’єктах залізничного транспорту може коштувати життя.      
 

*За посиланнями можна детальніше ознайомитись з Правилами безпеки громадян на залізничному транспорті України та Правилами поведінки громадян на залізничному транспорті:
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z0193-98#Text 
https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/903-95-%D0%BF#Text

Опубліковано 26 квітня 2023, 16:12