Новини

Верховний суд визнав законним об'єднання Боярки та Забір'я

22 травня відбулося засідання Верховного суду у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду щодо касаційної скарги Забірської сільської ради на рішення Київського окружного адміністративного суду від 25.05.2018 року та на постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 12.09.2018 року у справі № 810/170/18 за позовом Коструби Анатолія Григоровича, який намагався скасувати рішення Забірської сільської ради щодо добровільного об’єднання з Боярською міською громадою.

Судову справу детально вивчали та розглядали під час двох судових засідань. Сьогодні суд остаточно прийняв рішення стосовно цієї справи. У судовому засіданні стороною позивача, а саме його представником Романом Сергійовичем Титикалом, який представляв позивача в суді, було заявлено клопотання про передачу справи на розгляд Великої Палати Верховного суду. Це свідчить про те, що сторона навмисно намагалася затягнути процес об’єднання територіальних громад.

Однак суд відмовив у задоволенні клопотання адвоката Романа Титикала про передачу справи на розгляд Великої Палати Верховного суду. І цього ж дня Верховний суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду постановив частково задовольнити касаційну скаргу Забірської сільської ради, а саме: скасувати рішення Київського окружного адміністративного суду від 25 травня 2018 р., скасувати постанову Київського апеляційного адміністративного суду від 12 вересня 2018 року. А справу передати на новий розгляд до суду першої інстанції. Отже, рішення Боярської міської ради та Забірської сільської ради щодо добровільного об’єднання на сьогоднішній день є чинними.

Боярська міська рада, згідно із законом, має право подавати до Київської ОДА клопотання про призначення виборів до Боярської ОТГ. А Київська ОДА може звертатися до ЦВК з цього питання.

Вищевказана постанова відразу набрала законної сили і оскарженню не підлягає.

Повний друкований текст постанови Боярська міська рада зможе отримати вже 24 травня.

Опубліковано: 22 травня 2019, 17:15
Останні новини