Сьогодні, 14 серпня, у Польщі та Україні одночасно запалили свічки на вшанування пам’яті вояків Армії УНР
Це відбулося в рамках акції «Полум’я братерства», започаткованої шість років тому українськими пластунами та польськими скаутами (гарцерами).
Полум’я братерства цього року вперше підхопили і в Боярській громаді.
Цю ідею втілили в життя Боярський краєзнавчий музей спільно з ініціаторами проведення акції в Боярці Анатолієм та Дмитром Безручками.
Подія відбулася на території Комплексу поховань вояків Армії УНР, що знаходиться в Боярці по вул. Зеленій.
Чин літії здійснили клірик Свято-Миколаївського храму о. Олександр та настоятель Свято-Андріївського храму о. Назарій.
Учасники акції запалили свічки, а також вшанували пам’ять вояків Армії УНР покладанням квітів.
Нагадаємо, що відкриття Комплексу поховань у Боярці відбулося 16 червня 2013 року після великої роботи активістів БФ «Героїка» та численних патріотів, які підтримали ідею відновлення могил шести вояків Армії УНР. Вони загинули взимку 1918-1919 років у боях на підступах до Києва. Волосне містечко Будаївка (тепер Боярка) стало місцем їх поховання. Вже в серпні 1920 року воїни Армії УНР разом з польськими солдатами захищали Польщу та Європу від більшовицької навали. Саме на згадку про ці виняткові події у Польщі, а тепер і в Україні відбувається вшанування пам’яті воїнів Армії УНР, які поховані на цвинтарях у різних польських містах.
Про ці історичні події розповіли нащадки легендарного героя Національно-визвольних змагань 1918-1921 рр. Марка Безручка – Анатолій та Дмитро.
Довідково: Марко Безручко – український військовий діяч, генерал-хорунжий Армії УНР, творець та один із командирів так званого «Дива на Віслі» – військової операції з відбиття наступу російсько-більшовицьких окупантів під Варшавою, яка врятувала незалежність Польщі в 1920 році.