Новини

Однією рукою дали, іншою забрали

Цілковитою несподіванкою для містян стало питання, яке з голосу було внесено до порядку денного 51 чергової сесії Боярської міської ради, що відбулась 8 листопада.

Йдеться про вимогу Києво-Святошинської районної ради повернути до районного бюджету кошти у сумі 3 млн грн, виділених Боярській міській раді на проектування по будівництву каналізаційних очисних споруд потужністю 20 000 м куб. на добу, відповідно до рішення райради від 26 вересня 2017 року № 341-23-VII «Про внесення змін до Програми будівництва, реконструкції та ремонту об’єктів інфраструктури Києво-Святошинського району на 2016-2017 роки».

Прокоментувати цю ситуацію «Боярка-інформ» попросила Боярського міського голову Олександра Зарубіна.

ПРОЕКТУЙТЕ – МИ ДОПОМОЖЕМО

«Два роки тому під час планування Програми соціально-економічного розвитку м. Боярка з керівництвом району було погоджено питання щодо реконструкції очисних споруд, а також передбачено будівництво сміттєсортувальної станції. Цей проект мав бути досить масштабним. Його актуальність зросла, коли у 2017 році було закрито полігон твердих побутових відходів у Крюківщині.

Для будівництва об’єкта розглядалася територія, яка знаходиться в адміністративних межах Боярки, але фактично знаходиться за межами нашого міста. Йдеться про діючі очисні споруди, які здійснюють очистку стічних вод, що надходять з Боярки. Будівництво сміттєсортувальної станції та реконструкцію діючих ОС були заплановані саме там.

Територіальній громаді міста Боярка, в особі Боярської міської ради, належать на праві комунальної власності нежитлові будівлі каналізаційних очисних споруд по вул. Білогородській, 164 у м. Боярка. Земля ж, на якій розташовано ці об’єкти, належить району.

Відповідно до розпоряджень Києво-Святошинської районної державної адміністрації від 23.05.2017 р. № 359 (зі змінами 07.09.2017 № 595) та № 360, територіальній громаді міста Боярка надано дозвіл на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок в адміністративних межах Боярської міської ради.

На виконання цих розпоряджень виконавчий комітет Боярської міської ради замовив виготовлення вказаних проектів землеустрою в землевпорядній організації, яка має відповідну ліцензію на виконання таких робіт.

Проекти землеустрою щодо відведення земельних ділянок включають, зокрема, довідку з державної статистичної звітності про наявність земель та розподіл їх за власниками земель, землекористувачами, угіддями. Проте міськрайонне управління у Києво-Святошинському районі та м. Ірпінь станом на сьогодні не надає нам цю довідку.

Через це проект не може отримати погодження в територіальних органах Держгеокадастру. Тобто роботи по відведенню земельних ділянок завершено, а довідки не надаються та причини не називаються, чим блокується процес оформлення землі територіальної громади міста.

Відповідно до розпорядження Києво-Святошинської районної державної адміністрації від 23.05.2017 р. № 361 «Про розроблення детального плану території з реконструкції Боярських очисних споруд та будівництва сміттєсортувальної станції із когенераційною теплоелектростанцією і тепличним комплексом в адміністративних межах Боярської міської ради Києво-Святошинського району Київської області», ДП «Український державний науково-дослідний інститут проектування міст «ДІПРОМІСТО» імені Ю. М. Білоконя» розробляє містобудівну документацію на зазначену територію.

У зв’язку із відсутністю чіткої інформації щодо площі та меж цієї земельної ділянки, детальний план території, який визначає планувальну організацію і параметри забудови, неможливо завершити.

Законодавством України передбачено, що проектна документація на будівництво (на яку виділені кошти з районного бюджету в розмірі 3 млн грн) розробляється з урахуванням вимог містобудівної документації – детального плану території, оформленої належним чином земельної ділянки та вихідних даних. І саме цього кроку райдержадміністрація так і не зробила.

Враховуючи ці обставини, виконавчий комітет Боярської міської ради не мав можливості освоїти кошти та вповні реалізувати розроблення даної документації, а кошти – «зависли».

На виконання цього комплексу робіт Боярська міська рада вже витратила 412 тис. грн., зокрема, 57 тис. грн на виготовлення двох проектів земле-устрою; 99 тис. грн – на проведення інженерно-геодезичного вишукувань; 61 тис. грн – на проведення інженерно-геологічних вишукування та 195 тис. грн. на розробку детального планування території.

Оскільки землю для будівництва досі не передано місту, проектування нових очисних споруд потужністю 20 000 м куб. на добу відкладається на невизначений час, а виділені кошти район вимагає повернути. Депутати Боярської міської ради з розумінням поставились до цього питання і відповідне рішення було проголосовано.

ПРОЕКТ ЗАВМЕР. ХАЙ ЖИВЕ ПРОЕКТ!

Тепер друга частина цієї історії. Йдеться про громадян, ошуканих компанією «Дніпровський круг». Ми довго шукали вихід із ситуації, щоб допомогти цим людям. Зрештою, було знайдено механізм введення будинку в експлуатацію, а також шлях законного оформлення землі під будинком. Боярська міська рада прийняла відповідальне рішення щодо прийняття будинку до комунальної власності міста Боярка і передачі його компанії «Дніпровський круг» для завершення процедури введення в експлуатацію.

Існували також зобов’язання ДП «Дніпровський круг» перед людьми, на місці чиїх помешкань було збудовано житловий будинок по вул. Білогородській, 51, корп. 6 і яких було відселено в тимчасове житло. «Дніпровський круг» пообіцяв цим людям надати квартири. Але внаслідок махінацій одна і та ж квартира перепродувалась по декілька разів, у результаті без квартир залишилося 8 сімей.

Боярська міська рада запропонувала Києво-Святошинській районній раді допомогти у вирішенні цієї проблеми. Адже Боярка – місто районного підпорядкування, надходження від ПДФО жителів міста складає близько 300 млн грн на рік, які надходять до бюджету вищого рівня. Тому ми мали моральне право попросити у райради допомоги: розробити та ухвалити програму надання громадянам, які постраждали, матеріальної допомоги на придбання житла. Йдеться про те, що місто виділяє 1 млн грн, а район – 3 млн грн. На цьому питання «Дніпровського кругу» було б остаточно знято.

І нарешті квінтесенція сьогоднішньої сесії. Ми стали свідками поєднання двох історій. Район заявляє, що Боярська міська рада не виконує його розпоряджень та рішень, затягує процес надання житла громадянам і т. п. Насправді Боярська міська рада шукає можливості для вирішення цього питання. Тобто ми погодились повернути до районного бюджету згадані вище 3 млн грн. Нам пообіцяли, що ці кошти будуть спрямовані для надання допомоги жертвам махінацій «Дніпровського круга».

Цікаво, що запит депутатів Києво-Святошинської районної ради, підтриманий рішенням райради № 500-30-VII від 25 жовтня 2018 року надійшов 7 листопада, напередодні сесії Боярської міської ради о 16 год. У ньому озвучено вимогу розглянути на найближчій сесії Боярської міської ради питання щодо повернення 3 млн грн. з обіцянкою негайно спрямувати ці кошти на фінансування Програми щодо розв’язання проблеми забезпечення житлом громадян, які зазнали збитків внаслідок неправомірної діяльності компанії «Дніпровський круг».

Тому сьогодні ми були змушені вносити з голосу це питання на розгляд депутатів Боярської міської ради.

Рішенням Боярської міської ради цю пропозицію району було підтримано. Ми свідомо повертаємо ці кошти, сподіваючись, що їх дійсно спрямують на вирішення конкретних проблем конкретних жителів міста, хоча реконструкція очисних споруд місту також конче потрібна. До цього питання ми повернемось пізніше, коли Боярка матиме інший статус і, відповідно, інші можливості».

Опубліковано: 09 листопада 2018, 10:29
Останні новини