ДО САМІЙЛЕНКА – ЗА УКРАЇНСЬКИМ ДУХОМ
Представники Боярської громади, влади і творчої інтелігенції міста 3 лютого зібралися біля могили Володимира Самійленка з нагоди його дня народження.
Пам’ять про видатного українського письменника присутні вшанували молитвою, хвилиною мовчання та покладанням квітів.
Організатором мітингу традиційно виступив Боярський краєзнавчий музей.
Під час заходу виступили лауреати міської Літературно-мистецької премії ім. Володимира Самійленка: поетеса Тетяна Зубкова, лікар Володимир Вітюк, історик Андрій Ковальов. Кобзар Тарас Компаніченко виконав твір на слова Самійленка «Наша славна Україна».
Звучали вірші поета, зокрема заступниця Боярського міського голови Мар’яна Зав’ялова прочитала одну з поезій Володимира Самійленка. А також зауважила, що якби Самійленко жив у наш час, він радів би тій свободі, яку ми нині маємо, «а тепер нам треба щосили триматися за нашу свободу і боронити її всіма силами». Борис Васильченко у своєму виступі наголосив на особливій ролі постаті Володимира Самійленка в умовах російсько-українського протистояння.
Місце останнього спочинку нашого видатного земляка на старовинному Будаївському городищі біля річки Притварки присутні порівнювали з шевченковим Каневом. Для Володимира Самійленка невелике село Будаївка під Києвом стало таким же рідним, як Великі Сорочинці Миргородського повіту, де він вперше поглянув на білий світ.
Поет, сатирик, драматург, перекладач Володимир Самійленко увійшов в українську літературу довершеним майстром слова. Його творча спадщина включає ліричні, драматичні і сатиричні твори, переклади відомих зарубіжних класиків. Одним з найпотужніших і пророчих творів поета стала поема «Гея», написана ним 1921 року в еміграції. У цій поемі він викрив людиноненависницький комуністичний лад. Саме за це радянська влада люто ненавиділа поета-страдника.
Перебуваючи в еміграції, Самійленко палко прагнув повернутися в Україну, і дістав на це дозвіл у 1924 p. Останні кілька місяців поет прожив у Будаївці, яка в 1917-1922 рр. перебувала в епіцентрі Перших визвольних змагань.
Можливо, саме завдяки цьому постать Самійленка для жителів Будаївки, а потім і Боярки стала знаковою. Сюди приїздили українські патріоти з усієї України.