Новини

Боярці — генеральний план розвитку!

Давайте я зараз дуже просто поясню, навіщо нам з вами генеральний план розвитку міста. Це план стратегічного розвитку міста. Особисто вважаю затвердження цього документа одним із найважливіших завдань боярської влади.

Нині ми з вами живемо за генеральним планом міста, затвердженого в 1971 році. Боярська міськрада намагалася розробити і затвердити генплан в 1992, 2009 та 2018 роках. Але заважала політика або раптово змінені будівельні та екологічні норми.

Нарешті боярська влада має новий проєкт генерального плану міста. Він враховує всі нормативи, пройшов усі експертизи та громадські обговорення. З жовтня минулого року будь-хто може детально ознайомитися з проєктом на офіційному порталі Боярської міської ради.

Усі зауваження людей враховано. Генплан розроблений згідно зі схемами планування району і області. Отже, готовий до затвердження міською радою.

 

Навіщо генеральний план Боярки простому мешканцю?

Поки Боярка живе за генпланом п’ятдесятирічної давнини, ні міськрада, ні райдержадміністрація по суті не мають права видавати дозволи на нове будівництво, реконструкцію чи розширення існуючих будівельних об’єктів. Наприклад, неможливо добудувати чи реконструювати лікарню, чи навіть «Будинок дитини».

Підприємства на території міста не можуть повноцінно розвиватися, оскільки не мають права перебудовувати наявні будівлі. А саме ці підприємства наповнюють наш міський бюджет і сплачують пайові внески.

При створенні об’єднаної територіальної громади буде окремо розроблятися схема планування ОТГ на основі існуючих генпланів територій. Генплан Боярки 50-ти річної давнини не придатний для цього.

Згідно з новим генпланом, площа міста збільшується в півтори рази. Нині Боярка має 970 га, а буде – 1460 га. Зокрема, в межі міста увійде північна територія, де зараз побудовано «Епіцентр» та територія компресорної станції. Заплановано і сучасний торговельно-розважальний центр.

У північно-східній частині міста (територія колишніх декоративних культур) передбачено великий технопарк — промислова зона та громадська забудова, що в перспективі надасть нові робочі місця.

Також увійде до Боярки велика територія «Коледжу екології та природних ресурсів» аж до Одеської траси. Нарешті й наші міські очисні споруди увійдуть у межі Боярки, адже поки що земля під ними належить району.

На виїзді у напряму Києва та в районі дитячого санаторію «Барвінок» плануються два нових житлових квартали з двома новими школами, дитсадками й іншими громадськими об’єктами.

Генплан нарешті однозначно встановить реальні території парків та скверів. Деякі наявні парки нині формально не існують. Новим генпланом передбачено велику кількість скверів та парків. В межах міста залишаться ділянки лісу в районі лісодослідної станції та наших ставків «Лісовий» та «Шкільний». Це буде виключно рекреаційна зона для відпочинку людей, де не буде жодного будівництва.

Згідно з попередніми домовленостями із Київобленерго, високовольтні лінії електропередач можуть бути закладені під землю по вулиці Анатолія Пастернака. Тому новий генплан передбачає на цій вулиці великий зелений бульвар.

Нині в Боярці живе приблизно 35 тисяч людей. В перспективі розраховуємо, що буде 44 тисячі жителів. Тому генплан передбачає реконструкцію старих, будівництво трьох нових дитсадків та двох абсолютно нових шкіл. Зокрема, добудуємо першу школу та на її території облаштуємо новий дитсадок.

Проєктом передбачено реконструкція кварталів застарілого житлового фонду та аварійних будинків. Зокрема такий квартал передбачено між вулицями Б.Хмельницького–Молодіжною–Незалежності. Там заплановано будівництво нового дитячого садочка на місці нинішнього адмінкорпусу районних тепломереж.

Важливим для безпеки людей є рішення про виведення тубдиспансеру за межі міста. Такі заклади повинні бути на відстані не менше 1 км від житлової забудови. В історичній частині міста є потреба в медамбулаторії. Вона буде на місці нинішнього районного протитуберкульозного диспансеру.

Заплановано будівництво двох автомобільних тунелів під залізницею – біля переїзду в Тарасівці та недалеко від переїзду в старій Боярці. Також будуть три дворівневі автотранспортні розв’язки. Передбачено нове кладовище на території, що нині є за межами Боярки. Буде створено іще одне пожежне депо.

Згідно із новим генпланом, у нас буде центральна площа міста на ділянці орієнтовно 0,5 га біля «Укртелекому». А на місці колишнього басейну «Прометей» буде новий спорткомплекс з басейном. Також генпланом передбачається будівництво нових, більш потужних сучасних очисних споруд.

Дозвольте окремо приділити увагу ще одному дуже важливому для міста стратегічному об’єкту. Він також є в проєкті генерального плану розвитку Боярки. Мова йде про сміттєсортувальну станцію, що останнім часом викликала деякі хибні тлумачення.

Боярські очисні споруди досі розташовані за межами міста. Землею під ними завжди розпоряджалася Києво-Святошинська районна рада. Якось керівники району запропонували боярській владі побудувати там потужний сміттєспалювальний завод. Адже в містах дуже рідко бувають ділянки землі з такими великими захисними санітарними зонами як в Боярці.

За санітарними нормативами, сміттєпереробний завод може діяти на відстані 500 метрів від житлових будинків. Для звичайних очисних споруд захисна зона 300 метрів. Ніколи в Боярці не було скарг на сморід від них. Тому що вони знаходяться на відстані 800 метрів до найближчих будівель.

Боярка має унікальну можливість спрямувати зекономлені на вивозі сміття гроші на реальну допомогу людям. То чому б нам не скористатися такою нагодою, якщо це безпечно?

Отже, 23 травня 2017 року тодішня голова райдержадміністрації фактично видала розпорядження про будівництво сміттєспалювального заводу з теплицями на ділянці в 17,5 га. В 2019 році зазначену ділянку на очисних спорудах район передав у комунальну власність Боярки.

Сміттєспалювальний завод, який лобіювали колишні районні чиновники, мав би потужність 90 тисяч тонн сміття на рік. Боярка нині вивозить близько 15 тисяч тонн сміття на рік. Тобто сміття з Києва було б нашим. А ці ділки ще б додатково заробляли б на великому тепличному господарстві.

Стало зрозумілим, що шкідники з районного керівництва вчергове хочуть нас обдурити. Тому боярська влада знайшла інших інвесторів. Вони запропонували більш екологічну пропозицію сміттєпереробки.

Боярська влада відмовилася від спалювання сміття на користь компостування біологічної частини відходів після сортування. Також зменшено проєктну потужність підприємства з 90 до 50 тисяч тонн на рік. Сміттєсортувальна станція, яку заплановано збудувати на ділянці 8,1 га, зможе переробляти все сміття, яке продукуватиме майбутня Боярська ОТГ. А чужого нам з вами не потрібно.

Тепер вам зрозуміло, чому «#командаГ» намагається блокувати це будівництво? Ймовірно, у них є інший інвестор на більш потужний сміттєспалювальний завод. Це зовсім інші «бабки». І про боярських бабусь тут мова не йде.

Опубліковано: 01 червня 2020, 13:13
Останні новини