Шолом-Алейхема
Довідка: Шолом-Алейхем (псевдонім, українською «Мир вам», Рабинович Соломон Наумович) (1859-1916) – єврейський письменник, писав мовою ідиш, його життя та творчість пов’язані з Україною. 1887-1905 рр. мешкав у Києві, місто зображено у його творах під назвою Егупець, тут він займався торгівлею. Значна частина творчості письменника пов’язана з Україною, він знав чимало українських пісень, добре знав вірші Шевченка. Найвідоміша повість «Тев’є-молочар» складається з серії оповідань. Перша повість з цього циклу вийшла 1894 року, наступні виходили до 1914 року.
Боярка стала першою і найбільшою дачною місцевістю для киян і щоліта приймала приблизно 10 тис. відпочиваючих, серед яких було багато видатних діячів, які тут відпочивали, лікувались і одержували творче натхнення. Одним з них був Шолом-Алейхем.
Упродовж ряду років відпочивав у Боярці. Достеменно відома лише його адреса на 1902 р.: «дача 16 (28)», тобто Хрещатик № 16 (тепер це садиби на вул. Хрещатик, 69-75), але та будівля не збереглася. Втім, науковці Боярського краєзнавчого музею схильні пов’язувати з єврейським класиком на сучасному боярському Хрещатику будинок № 64. Вулиця, пропонована до перейменування, розташована недалеко від Хрещатика, де відпочивав видатний письменник та жив його рідний дядько. Завдяки письменникові, Боярку (Будаївку) знає весь світ під іменем Бойберік ("Тев’є-молочар").