Географічне положення Боярки    

Боярка має вдале географічне положення. Зовнішні транспортні зв’язки м. Боярка з м. Києвом, приміською зоною, іншими населеними пунктами здійснюються залізничним і автомобільним транспортом.

Боярка - місто районного підпорядкування Києво-Святошинського району. Місто розташоване в південно-західному напрямку, на відстані 23 км від існуючої межі м. Києва.

Боярка має вдале географічне положення. Зовнішні транспортні зв’язки м. Боярка з м. Києвом, приміською зоною, іншими населеними пунктами здійснюються залізничним і автомобільним транспортом.

До столиці можна дістатися залізницею за 30 хв., а автотранспортом (маршрутним таксі) - за 40 хв. У напрямку Києва і назад, кожні 5 - 10 хв. курсують 7 маршрутів, якими можна дістатися будь-якої околиці правого берега столиці. Місто має також 4 маршрути міського маршрутного таксі. Вартість проїзду містом, станом на 01.01.16, становить 3 грн. 00 коп. Автотранспортний зв’язок м. Боярки із м. Києвом та населеними пунктами приміської зони забезпечується приміськими автобусними маршрутами та легковим індивідуальним транспортом. За 15 км у північному напрямі від Боярки розташовано аеропорт «Жуляни», що створює додаткові переваги для транспортного забезпечення міста.

Місто межує з Одеською трасою, має одну залізничну станцію Боярка і зупиночну платформу Тарасівка. На станції «Боярка» зупиняються електропоїзди підвищеного комфорту далекого прямування, і приміські електропоїзди. Наявні 5 відділень зв'язку, в одному з яких розташований переговорний пункт, з якого можна подзвонити до будь-якої точки земної кулі. Відділення зв'язку повною мірою забезпечують потреби населення.

Через місто проходить магістральна електрифікована двоколійна залізнична дорога Київ-Вишневе-Фастів, яка розділяє місто на дві частини і є складовою частиною одного з головних вантажонапружених транспортних зв’язків країни: Хутір-Михайлівський - Київ (Дарниця) - Жмеринка - Одеса.

Залізниця розділяє місто на дві частини: Південно-східна частина (історична частина міста) - це житловий сектор приватної забудови (близько 7 тис. житлових будинків); Північно-західна частина (Нова Боярка) - більше 30 багатоквартирних будинків і приватний сектор.

Близькість м. Боярки до м. Києва та зручні транспортні зв’язки із столицею є причиною того, що місто в значній мірі виконує роль спального району Києва, оскільки з Боярки до м. Київ мають місце значні трудові потоки.

У той же час Боярка відіграє роль місцевого центру розселення: в зоні її впливу знаходяться села Тарасівка, Юрівка, Віта-Поштова, Забір’я, Білогородка, Бобриця, Жорнівка, Княжичі. Загальна кількість жителів разом з Бояркою складає понад 70 тис. осіб.

Боярка знаходиться в межах територій, де значною мірою проявляється вплив столичного чинника на масштаби і характер використання земель, трудових та інших ресурсів.

На території міста розміщено ряд установ загальнодержавного, обласного та районного значення.