Оголошення

Відчуйте та оцініть переваги сучасного електронного сервісу - веб-порталу пенсійного фонду України

Веб-портал – це сучасний сервіс надання послуг в електронному вигляді. Після нескладної процедури реєстрації, користувачі мають змогу ознайомлюватися з розміщеними на веб-порталі інформативними матеріалами, а у разі потреби – і використовувати їх з практичною метою. Це зручно, тому що швидко і доступно; вигідно, тому що отримати таку інформацію можна безкоштовно.

Серед основних можливостей порталу можна виділити:

- Виписка з системи персоніфікованого обліку

З 2000 року в Україні в повному обсязі запроваджено персоніфікований облік відомостей стосовно застрахованих осіб (фактично, щодо всіх працюючих та само зайнятих осіб). За даними цього обліку здійснюється призначення пенсій. Отже, інформація, накопичена в базах даних персоніфікованого обліку, є дуже важливою для майбутньої пенсії.

Пенсійний фонд надає користувачам зручну можливість здійснювати постійний контроль за такими даними, що впливають на пенсійні права:

 • перелік страхувальників, які подавали відомості до системи персоніфікованого обліку; 
 • за кожний місяць, починаючи з 2000 року, по кожному зі страхувальників: сума заробітку, з якої сплачені страхові внески, кількість страхового стажу, відмітка про факт сплати єдиного соціального внеску;
 • загальні показники за кожний рік, помісячно: загальна сума заробітку, з якого сплачені страхові внески (усього та у межах максимальної величини), страховий стаж;
 • відомості про спеціальний (пільговий) стаж та про стаж, який зараховується без сплати страхових внесків, страхувальниках і роках.

Отже, на веб-порталі можна постійно контролювати свого роботодавця, перевіряти розмір офіційної заробітної плати, наявність позначки про пільговий стаж, період загального страхового стажу. Для працівника – це впевненість у майбутньому пенсійному забезпеченні, для країни – зменшення роботодавців, що працюють «в тіні».

Кабінет роботодавця (для страхувальників)

Для роботодавців створено зручну можливість отримувати доступну інформацію щодо: 

 • сплати ЄСВ;
 • зауважень щодо надання звітності та рекомендації щодо усунення помилок і неточностей;
 • даних для розрахунку суми виплати за час тимчасової непрацездатності працівника (лікарняні);
 • забезпечення соціальних прав працівників (скільки застрахованих осіб з вини роботодавця не одержали зарахування певного періоду до страхового стажу).
 • виписка з пенсійної справи (для пенсіонерів) Пенсіонери, користувачі Веб-порталу, мають змогу, не виходячи з дому, отримати такі відомості з власної пенсійної справи, як:
 • назва Закону України, згідно якого призначено пенсію;
 • вид пенсії;
 • сума призначеної пенсії, з урахуванням надбавок, підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством;
 • дата закінчення виплати пенсії (для пенсій, призначених на певний строк).

Реєстрація на веб-порталі електронних послуг необхідна, але проста. Єдина особливість реєстрації: вона відбувається у декілька етапів. По-перше, необхідно прийти до управління Пенсійного фонду та оформити заяву. При собі потрібно мати паспорт та ідентифікаційний код. Після чого видається розписка про одержання заяви та реєстраційний код, який потрібний для реєстрації на веб-порталі. По-друге, зайшовши на веб-портал ПФУ за адресою: portal.pfu.gov.ua, вибравши пункт меню «Реєстрація на порталі», потрібно заповнити реєстраційну форму, вибравши логін і пароль. Далі на електронну адресу надійде лист, потрібний для підтвердження реєстрації. Після підтвердження, з веб-порталу, надходить повідомлення про успішне закінчення реєстрації. До речі, особи, які мають електронний цифровий підпис, можуть самостійно зареєструватися на веб-порталі без особистого відвідування управління Фонду.

Відповідно до законодавства про захист персональних даних користувач веб-порталу отримує інформацію без зазначення особистих даних, що унеможливлює ризик неправомірного  використання отриманої інформації іншою особою.

Шановні громадяни, реєструйтесь на веб-порталі електронних послуг Пенсійного фонду України!

Не втрачайте чудову можливість скористатися сучасними сервісами та бути обізнаними щодо своїх персональних  даних!.

Опубліковано: 27 грудня 2018, 17:20